(ФОТО) На 25. години починал синот на актерот Тим ​​Рот

Музичарот и син на актерот Тим ​​Рот, Мајкл Кормак Рот почина на 25-годишна возраст, пишува Gardijan.
На гитаристот и композиторот му беше дијагностициран рак на герминативните клетки во трета фаза во ноември 2021 година. Починал на 16. октомври 2022. година.
„Тој беше дива и електрична топка на енергија и неговиот дух беше исполнет со светлина и добрина“, се вели во соопштението на неговото семејство.

„Колку што беше див, Кормак беше и олицетворение на добрината. Нежна душа која донесе толку многу среќа и надеж на оние околу него. Тагата доаѓа во бранови, како и солзи и смеа, кога ќе помислиме на тоа прекрасно момче. Го познававме пред повеќе од 25. години и 10. месеци. Немирно и радосно и диво и прекрасно дете. Дури неодамна човек. Го сакаме. Ќе го носиме со нас каде и да одиме”.
Рот ја објави дијагнозата на Инстаграм. Тој наведе дека ракот, познат како хориокарцином, му одзел половина од слухот, 60 килограми тежина и самодовербата.


View this post on Instagram

A post shared by Tómala News (@tomalanews)


„Животот е краток“, напишал тој. „Тоа е хаос. И никогаш не знаете кога ќе бидете вие. Бидете добри и одете на лекар. Е*и го ракот“.
Во својата последна објава, видео споделено во август, тој им се заблагодари на своите следбеници за нивната поддршка. „Не можете секогаш да ја изберете својата судбина“, рекол тој. „Не можете секогаш да ја изберете својата иднина.


View this post on Instagram

A post shared by Tim Roth (@tim_roth__)


Тој го издаде албумот „Python“ во 2018 година, а исто така придонесе за музиката за филмот на Мишел Франко од 2020 година „New Order“. Тој исто така објави музика на Soundcloud.
Неговото семејство го нарече „исклучително надарен и извонреден музичар чија страст и љубов за правење музика датираат од времето кога неговата гитара била поголема од него“. Тие додадоа: „Со зборовите на Кормак: ‘Погрижи се да ги правиш работите што ги сакаш’“.

Тој го остави неговите родители Тим Рот и Ники Батлер и братот Хантер Рот.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ на Фројд: Одговорете на осум кратки прашања и дојдете до најдлабоката точка на вашата потсвест

Одговорите нека бидат она на што прво ќе помислите Зигмунд Фројд се смета за татко …