Хороскопски знаци кои најлесно се врзуваат за партнерот: Трпат ТОКСИЧНИ врски и остануваат во врски додека во себе молат за ПОМОШ

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Некои хороскопски знаци остануваат во врска дури и кога таа врска не ги исполнува. И не само тоа, понекогаш станува збор за навистина тешки токсични врски…
Тие се угнетувани во таа врска, не се среќни, но остануваат по цена на се. Зошто го прават тоа? Можеби причината треба да се бара во раното детство или можеби за се’ се виновни ѕвездите….

Скорпија
Скорпијата е еден од знаците кои сакаат токсична врска. Кај нив е тенка линијата помеѓу те сакам и буквално – те мразам. Страста им е покренувач како и љубомората. Што е добро ако се дозира во мали количини. Но, ако тоа стане воздух во врската, тогаш прераснува во токсична врска која се заканува да експлодира, а потоа Скорпијата ги покажува сите свои „подземни“ вештини.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 30.01.2023: Ве очекува пријатно изненадување. Почестете се со некои убави „ситници“ и добро друштво…

Овен Љубов: Можни се разни конфликти или недоразбирања, се чини дека саканата личност не го …