(ФОТО) „Нашите срца се со тебе“ – Пејачката споделила тажна вест: „Имам рак“

(ФОТО) „Нашите срца се со вас“ – Пејачката споделила тажна вест: „Имам рак“
Пејачката на бендот „Nightwish“ Флор Јансен со своите следбеници на Инстаграм ја споделила лошата вест дека пред две недели и бил дијагностициран рак на дојка.
Пејачката на финскиот метал бенд „Nightwish“ Флор Јансен (41) ја споделила тажната вест со своите следбеници.
Имено, таа ја објави својата црно-бела фотографија направена на еден од концертите со розова лента и напиша подолг текст кој го преточи во писмо.
„Писмо до тебе, животот доаѓа во бранови, со подеми и падови“, почнала Флор, објаснувајќи дека имала многу подеми и падови и сите ги споделила со своите фанови.

„Имав задоволство да доживеам многу подеми и падови и ги споделив со вас преку социјалните мрежи и бројните појавувања низ светот во текот на многуте години од мојата кариера. Но, сега ме погоди нов бран. Тоа не е добро.Имам рак на дојка. Ми дијагностицираа пред нешто повеќе од две години и идната недела и утре ќе направам операција за отстранување на туморот.Мојата дијагноза е многу добра.Изгледа дека е неагресивен рак кој не се проширил. Нема да морам да ја вадам дојката. И ќе бидам ослободена од ракот по оваа операција, плус локално зрачење кое ќе започне за три месеци по оваа операција, се надевам. Ќе знаеме повеќе по операцијата за да видиме дали оваа позитивна прогноза ќе остане”, опишала што ја чека, а потоа открила како се чувствува.„Зборот рак е шокантен. Сè што сметавте дека е важно во животот пред оваа дијагноза радикално се менува за неколку минути. Сега само сакам повторно да бидам здрава. Сакам да ја видам ќерка ми како расте во жена, сакам да живеам. И најлошото работата во врска со оваа дијагноза е што мислев дека сум здрава! Не го чувствував ракот, не знаев дека постои додека не отидов на стандарден мамограф како жена над 40. години. Нешто што многу земји го нудат, дури и бесплатно некои.


„Нашите срца се со тебе“, бил само еден од коментарите за поддршка што таа ги добила под објавата.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пораката на Сара Џесика Паркер за стареењето ќе влијае на вашата перспектива за убавината: „Не ја гледам смислата во обидот да не го прифатите одминувањето на времето“

Сара Џесика Паркер има 57 години и се чувствува одлично во шестата деценија. Актерката истакнува …