(ВИДЕО) МНОГУМИНА ЈА ОСУДИЛЕ – Мајка се обидува да објасни зошто има 11. деца со осум мажи, луѓето се згрозени: „Не се Покемони“

Мајката на 11. деца со 8. различни мажи им возвратила на критичарите кои ја обвинија дека има толку многу деца само за да може да живее од детски додаток и алиментација.
Фи, од Мемфис, најде вирална слава на TikTok, каде често споделува детали за нејзиниот живот со нејзините 11 деца. Но, поради тоа често е мета на тролови, од кои некои истакнуваат дека ги жалат нејзините деца, додека други се прашуваат дали таа раѓа деца за да има корист.
Фи сподели видео каде што покажала документи кои покажуваат дека од алиментација заработува само 10. долари месечно по дете.

@phieudoraa Replying to @its_michon ♬ Funny Laugh no no no – Sound Effect


„Мачно ми е да објаснувам зошто родив 11. деца со осум мажи. Ќе ви објаснам сега за да не ме прашувате повторно. Ако имате еден и одземете еден, останувате со нула. Но, ако имаш осум и одземаш три, имаш уште пет. Да, имам само еден маж и ако тој замине или умре, моите деца нема да имаат татко. Но јас имам осум, и ако тројца си заминат или умрат моите деца и понатаму имаат пет татквци”, рекла таа.

@phieudoraa #answer to @kalasoo like duhhhh yall gotta do the math… #babydaddyproblems #babymamachallenge #babymamatiktok ♬ original sound – PhiPhi🍭


Меѓутоа, на многумина не им се допаднало нејзиното објаснување, а некои дури и ја исмевале.
„Во име на Бога, престанете да се размножувате“, „Тоа не се покемони кои треба сите да ги соберете“, „Во одредени моменти треба да користите контрола на раѓање“, „Ова што го правите е криминал“, се дел од коментарите под нејзините видеа.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – 300 ПРЕЉУБНИЦИ ГИ ОТКРИЛЕ ПОМОЛНИТЕ ТРИКОВИ СИ КОИ ЈА КАМУФЛИРААТ ИЗМАМАТА: ОВИЕ ДВЕ СТРАТЕГИИ НАЈЧЕСТО ГИ КОРИСТАТ! Една е ТЕШКО да се забележи!

Можеби не сте свесни за тоа, но аферите и изневерувањето во врските и браковите се …