Бејби бум во земја во регионот: За четири дена во една болница се родиле 25. бебиња

УНИВЕРЗИТЕТСКАта клиничка болница во Мостар минатата недела работела без престан. За четири дена се родиле 25. бебиња, 13. девојчиња и 12. момчиња.
Најпрвин во понеделник на 24. октомври се родиле три девојчиња и едно момче, а во вторникот на 25 октомври уште едно девојче и четири момчиња, потврдиле за Jabuka.tv од СКБ Мостар.
Во средата на 26 октомври се родија пет девојчиња и три момчиња, а ден подоцна уште четири девојчиња и исто толку момчиња.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Никогаш не ги игнорирајте: 10 симптоми кои можат да бидат знаци за проблеми со бубрезите

КОГА бубрезите се загрозени, може да се појават многу симптоми. Ако забележите повеќе од еден, …