(ВИДЕО) Се појавила снимка од АМАЛ КЛУНИ како се подготвува за црвениот тепих и сите останале шокирани кога го виделе НЕЈЗИНОТО ЛИЦЕ од блиску: „Премногу шминка, а ова под очите… АМА, НЕ, НИКАКО!“

Познатата адвокатка и една од најубавите жени на светот, Амал Клуни, исто така е ѕвезда на социјалните мрежи, а видеата со неа во главната улога се проследени со широк спектар на коментари – од љубов до омраза.
Во последните месеци Амал Клуни го придружуваше својот сопруг Џорџ Клуни на промоциите на филмот „Билет за рајот“ во кој тој ја игра главната улога покрај Џулија Робертс. На еден од тие настани таа носела фустан од Версаче. Цел тим на луѓе е одговорен за нејзиниот изглед, тогаш и секој пат впрочем.

На Инстаграм можете да видите како ја дотеруваат пред излегување на црвениот тепих. „Премногу шминка“, коментираат многумина, додека меѓу коментарите преовладуваат следните реакции: „Преслаба е, нахрани ја“, „Нека изеде хамбургер“.
Вниманието на љубителите на шминката дефинитивно го привлече еден детаљ, кој тие го истакнаа: „Не. Шминката под очите изгледа чудно, премногу бела“.
„Таа има и убавина и интелигенција“, велат тие, веројатно свесни за предрасудите за поврзаноста на изгледот и интелигенцијата кај жените.
Сè на сè, видеата со Амал Клуни во главната улога предизвикуваат шок, било да е тоа позитивно или негативно.Некои ја споредуваат Амал Клуни со познатата оперска пејачка Марија Калас, а покрај коментарот за нејзиниот изглед, намета е и критиката за нејзиниот однос со Џорџ Клуни, кој безброј пати на црвениот тепих покажува наклоност (благо кажано) кон својата сопруга.

View this post on Instagram

A post shared by Glamour (@glamourmag)

„Само го гледам овој говор на телото, тој кажува многу“, „Погледнете ги нивните раце! Толку ладно“, начинот на кој Клуниеви се држеа за раце им привлече внимание на некои. Дали навистина има проблеми во рајот?
Ова не е првпат да се зборува за наводни проблеми во бракот на Амал и Џорџ Клуни, кои се венчаа во 2016. година во Венеција. Сепак, нема конкретни докази за тоа. И неговите јавни изливи на љубов во изобилство… па што ви е вам поубедливо, наводно проблематичниот говор на телото или повеќе или помалку убедливото јавно покажување на емоции?
Да потсетиме, познатиот брачен пар пред пет години ги доби близнаците Ела и Александар.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Девојка споделила совети за љубовни состаноци: „Ако ги слушнете овие три работи, бегајте што побргу“

Запознавањето и воспоставувањето романтична врска често не е лесно, а една девојка на Тикток објаснила …