Починал актерот Лесли Џордан

Според извештаите, Лесли Џордан починал на 67-годишна возраст.
Холивудската икона, која глумеше во „Call Me Kat“, „American Horror Story“ и „Will & Grace“, и многу други филмови и тв серии, наводно починал порано денеска. Според TMZ, тој добил итна медицинска помош додека бил зад воланот.
Официјални лица за спроведување на законот, наводно, изјавиле за медиумите дека актерот со својот автомобил удрил во зграда.
Причината за неговата смрт сеуште не е потврдена.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Адам Сендлер, Брендан Фејзер, Кира Најтли и други познати ѕвезди овој месец на малите екрани

По дочекот на Новата Година и Божиќните празници редно време e да се опуштите и …