ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СЛУЧАЈ – Жена избегала од гроб: Се скарала со сопругот, па жива ја закопал

„Мојот сопруг се обидува да ме убие“, вреснала жената, според судските документи
Жена од државата Вашингтон, која наводно била закопана жива во шумата од нејзиниот отуѓен сопруг оваа недела, успеала да побегне на сигурно од плиткиот гроб.
Заменикот на шерифот на округот Турстон пронашол вознемирена жена која се криела зад барака во двор нешто пред 1 часот по полноќ во понеделник, според изјавата за веројатна причина поднесена во средата во Врховниот суд, пишува NBC.
-Мојот сопруг се обидува да ме убие – вреснала жената, стои во судскиот документ.

Окружен затвор
– Сè уште имаше селотејп завиткано околу вратот, долниот дел од лицето и глуждовите. Имаше големи модринки на нозете, рацете и главата, а облеката и косата и беа покриени со нечистотија, се наведува во документот.
Сопругот на жената, Чае Кјонг Ан, сега се соочува со серија препорачани обвиненија, вклучувајќи обид за убиство од прв степен, киднапирање од прв степен и напад од прв степен, според изјавата за веројатната причина.
Во вторникот му бил одреден окружениот затвор, а за време на прелиминарното сослушување во средата, судијата го одобри барањето на обвинителот да го задржи без кауција, според Обвинителството на округот Турстон.
Кјонг Ан (53) сè уште не е официјално обвинет, соопштиле обвинителите. Неговиот адвокат не бил контактиран за коментар во четвртокот.


Нападната во куќата
Полицијата во Лејси, на околу 60 милји југозападно од Сиетл, одговорила во домот на жената во неделата попладне, откако примиле повик 911 од жена која „вреска“ а која звучела „загушено“, според документот за веројатна причина.
Подоцна жената и изјавила на полицијата дека била нападната во нејзиниот дом откако разговарала со сопругот за нивниот развод и пари.
Според судскиот документ, Кјонг Ан ги врзал рацете на сопругата зад грб со селотејп трака и и’ ги залепил очите, бутовите и глуждовите. Таа им кажала на инспекторите дека можела да се јави на 911 со нејзиниот Apple Watch и испратила итно известување кога тој ја напуштил спалната соба.
Ја одвлекол во гаражата и со чекан и го скршил Apple Watch, се вели во извештајот.

Фото: Принтскрин/NBC


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Привлечноста помеѓу овие знаци е нереална: Тие остануваат заедно додека смртта не ги раздели

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …