(ФОТО) Живееле теленовела и на екранот и во реалноста: Еве што прават латино дивите денес!

Своевремено мексиканските сапунски опери беа неверојатно популарни овде, а луѓето ги обожаваа.
Ѕвездите од овие серии привлекоа огромно внимание, а актерките имаа турбулентен живот и во серијата и приватно.

Маите Перони
Иако Маите Перони во својата актерска кариера главно играше добри, борбени или самопожртвувани девојки, таа е сосема поинаква во приватниот живот. Со месеци се шушкаше дека ја киднапирала сопругата на својот пријател со кој неодамна се омажила. Имено, станува збор за режисерот Андрес Товар.
Инаку, Товар претходно беше во брак со актерката Клаудија Мартин, која наводно нашла експлицитни пораки на неговиот телефон од Перони, со која во тоа време била најдобра пријателка.
Најпозната е по улогата во серијата Rebelde.Барбара Мори
Главната хероина на теленовелата „Руби“, која не застана пред ништо за да ги постигне своите цели, маестрално ја глумеше актерката Барбара Мори. Иако таа серија ја прослави, таа својата актерска кариера ја пренасочи кон филмовите. На врвот на нејзината популарност во 2007 година и беше дијагностициран рак, со кој успешно се бореше.
Таа стана мајка на многу млада возраст, а на 19 години роди син со актерот Серхио Мајер. Интересно е како историјата се повтори и нејзиниот наследник исто така стана татко во истите години.

View this post on Instagram

A post shared by Barbara Mori (@delamori)


Вероника Кастро
Во актерскиот свет се прослави уште во осумдесетите, а публиката од овие простори ја памети по улогите во сериите „Дива роза“ и „И богатите плачат“, а и денес не се променила многу. Меѓутоа, во реалниот живот често се наоѓала во незавидни ситуации.
За нејзината проблематична врска со еден од нејзините два сина, пејачот Кристијано Кастро, често се пишуваше. Актерката еднаш им открила на мексиканските медиуми дека и е „уморна од неговите лаги“. Освен тоа, не ја прифатила ниту снаата, бидејќи, како што наведува, не се однесувала со почит кон неа.

This image has an empty alt attribute; its file name is veronika-kastyro-681x1024.jpg

Летиција Калдерон
Јавноста вечно ќе ја памети по улогата во култната теленовела „Есмералда“, која го полуде Балканот во 90-тите. Но, и во нејзиниот случај славата и популарноста се покажаа како меч со две острици.
Самата Летиција во 2014 година открила дека се борела со зависноста од кокаин за време на снимањето на култната серија.
„Бев млада, на врвот на кариерата, полна со пари и се ми беше достапно. Непромисленоста можеше да ме чини живот“, искрена била актерката.

This image has an empty alt attribute; its file name is letisija-kalderon-1024x683.jpg

Анахи
Светска слава стекна во серијата „Rebelde“ која тинејџерите ја обожаваа! После тоа глумеше во десетина филмови, но остана препознатлива по улогата на Миа Колучи.
Кога имала 17 години, Анахи боледувала од анорексија и булимија. Откако дури доживеала клиничка смрт, нејзиното срце престанало да чука осум секунди, но на крајот се извлекла. Со поддршка на мексиканската ТВ компанија Televisa, актерката во 2008 година започна кампања за подигање на свеста за анорексијата и булимијата.

View this post on Instagram

A post shared by Anahi (@anahi)

Фото: Монтажа

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Осум здравствени придобивки од ПРЕСТОЈ ВО ТИШИНА: Најдете време за себе

Општо познато е дека бучавата не влијае добро на луѓето, но што е со тишината? …