(ФОТО) Многу луѓе плачеа поради неа, а денес не би ја препознале: Вака денес изгледа Есмералда

Покрај музиката, 1990-тите дефинитивно ги одбележаа латиноамериканските серии. Луѓето обожаваа да ги гледаат, се поистоветуваа со ликовите, а некои дури и плачеа.
Тажните сцени и животи во серијата ги потсетуваа луѓето на своите, а кога ќе се случат некои тажни работи, за нив ќе се зборува со денови. Една од омилените серии од овој период беше „Есмералда“, поради која многумина ја преживеаја вистинската драма, која ја интерпретираше мексиканската актерка Лети Калдерон.
Есмералда беше млада и убава сиромашна девојка родена слепа, а до последната епизода сите чекаа само едно, дали ќе прогледа. Лети Калдерон, иако важеше за една од најубавите латиноамерикански актерки, денес не личи на онаа слепа девојка од серијата.

Во 1997. година се омажи за Марко Лопез, но по две години се разведоа. Потоа го запознала Хуан Кољадо со кого застанала пред олтарот во 2003. година и со кого ги има синовите Лусијано и Карло.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ на Фројд: Одговорете на осум кратки прашања и дојдете до најдлабоката точка на вашата потсвест

Одговорите нека бидат она на што прво ќе помислите Зигмунд Фројд се смета за татко …