(ВИДЕО) ТАЖНО – ПОПУЛАРНИОТ ПЕЈАЧ (41) ПОЧИНАЛ НА КОНЦЕРТ: Настапи пред полна сала, а публиката била сведок на ТРАГИЧЕН настан!

Хаитинската пејачка ѕвезда Микабен починала за време на концерт во француската престолнина во саботата вечерта.
Микабен настапувал пред полна сала, а во моментот на нападот бил на бината во Акор Арената, па вознемирената публика била сведок на овој страшен настан.


Се сомнева дека 41-годишниот музичар доживеал срцев удар, а организаторите на концертот објавија на Твитер дека тој починал откако доживеал напад на сцената и покрај напорите на итната помош.
Уметникот, кој беше син на пејачот Лајонел Бенџамин, зад себе ги остави ќерката, синот и сопругата Ванеса, која чекала бебе.

View this post on Instagram

A post shared by Danito Drums (@danitobenoit)


Микабен е роден Мајкл Бенџамин и се прослави на Хаити и ширум светот во 2000-тите со неговата хит песна „Оу Пати“.Неговиот татко – кој е познат како „Хаитски Дедо Мраз“ по неговата популарна божиќна музика – го научил да свири гитара на 14-годишна возраст, што довело до негов интерес за музика.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

4 работи со кои не смеете да претерате: Можат да влијаат на вашето здравје

Би се рекло дека сè што не е умерено може на некој начин да ни …