(ФОТО) НА НЕТФЛИКС – Одложениот документарен филм за принцот Хари и Меган Маркл ќе биде премиерно прикажан во декември

Откако принцот Хари и Меган Маркл побараа одложување на прикажувањето на нивниот документарец, сега доаѓа информација дека премиерата на филмот ќе биде на Нетфликс во декември оваа година.
Се шпекулираше дека Хари и Меган побарале одложување поради негативните реакции за петтата сезона на „The Crown“, која треба да излезе на 9. ноември.
Биографите и коментаторите на кралското семејство веќе остро ја критикуваат новата сезона, која излегува два месеци по смртта на кралицата Елизабета Втора.

Новата сезона раскажува за Чарлс кој, додека сеуште е принцот од Велс, прави заговор за да ја собори кралицата. Продуцентите ги отфрлаат ваквите критики и истакнуваат дека серијата секогаш ја најавувале како фикција базирана на историски настани.
„Од Нетфликс беа изнервирани, па решија да преземат акција и да го стават документарецот во мирување“, рекол изворот.
И’ покрај коментарите, одложувањето на нивниот документарец нема никаква врска со излегувањето на новата сезона на „The Crown“.„Колку што знам, документарниот филм треба да биде прикажан подоцна оваа година“, порачал „изворот“.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …