(ФОТО) МАЖОТ МОНСТРУМ ИЗГРАДИЛ КАРИЕРА НА НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Јавна тајна е дека силувал девојки, бидејќи „девиците се нефотогенични“

Им носел модели на криминалци
Слично искуство доживеала и Жил Дод, инструкторка по пливање која се преселил во Париз како 19-годишна од Лос Анџелес. Откако излегле заедно и се освежиле во неговото џакузи, Мари ја поканил во кревет, каде што ја силувал.
– Се чувствував потполно потчинето: вториот пат кога бев сама со него на работа, тој ме принуди на орален секс – изјавила Дод, која се ослободила од својот насилник откако го запознала Аднан Кашоги, саудиски милијардер во Монте Карло.

Тие биле во врска две години, а Дод подоцна дознал дека таа е само една од жените во харемот на саудискиот трговец со оружје и дека Кашоги редовно и плаќал на агенцијата на Мари за средба со атрактивни придружнички. Додека тој и неговата сопруга Линда Евангелиста претседавале со изборот на „Изглед на годината“ за модел на годината на „Елит“ во Њујорк во 1991. година, една од кандидатките, 15-годишната Канаѓанка Шона Ли, сонувала да го запознае својот идол.– Линда беше мојот идол, а кога добив покана за Париз и сопствена соба во нивниот стан, немаше посреќна личност на светот од мене – се присетила Ли и додала дека однесувањето на нејзиниот шеф целосно се променило кога Линда Евангелиста отишла на долг службен пат. Откако се вратил од дискотеката, и ја дал маицата на неговата сопруга во која таа се пресоблекла, а потоа ја силувал.

Каре Отис била силувана додека била болна
Сите овие изјави следат по мемоарите на супермоделот Кара Отис, која пристигнала во Париз како 17-годишна во 1986 година. Во книгата „Beauty, Disrupted“ објавена во 2011. година, таа опишала како Мари ја силувал за прв пат додека била болна, со треска, лежела во неговиот стан, додека неговата тогашна свршеница Линда Евангелиста била на пат.

This image has an empty alt attribute; its file name is kare-otis.jpg

Тоа бил нејзиниот прв круг на пеколот, а Мари ја навлекол и на кокаин, дрога за која мислел дека е идеална алатка за слабеење и контрола на тежината. По една година ужас, таа се вратила дома, но Мари не ја заборавил и во 1988 година и договорил да ја снима насловната страница на американскиот Вог со Линда Евангелиста.

Силувал девици
Џералд Мари водел бројни валкани сексуални работи зад својата модна агенција каде што наводно силувал 13. манекенки кои имале само 14. години затоа што мислел дека „девиците се нефотогенични“ и им давал кокаин за да бидат слаби.
Денес, 70-годишниот Џералд Мари живее во брак со руска манекенка меѓу Париз и Ибица, каде што поседува куќа со најдобрата винарска визба на островот и ги негира сите обвинувања. Неговиот адвокат тврди дека активно ќе учествува во истрагата бидејќи главна цел му е да ја расчисти дамката од неговото име и да ја докаже сопствената невиност.

Извор:Wanted

Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Никогаш не ги игнорирајте: 10 симптоми кои можат да бидат знаци за проблеми со бубрезите

КОГА бубрезите се загрозени, може да се појават многу симптоми. Ако забележите повеќе од еден, …