(ФОТО) МАЖОТ МОНСТРУМ ИЗГРАДИЛ КАРИЕРА НА НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Јавна тајна е дека силувал девојки, бидејќи „девиците се нефотогенични“

Линда Евангелиста беше една од најубавите жени на сите времиња. Нема моден бренд за кој не работела, ниту насловна страница на списание на која не била. Таа беше дел од познатата „петорка“ заедно со Синди Крафорд, Наоми Кембел, Клаудија Шифер и Кристи Тарлингтон, а како што еднаш признала и самата, не станувала од кревет за помалку од 10.000 долари.

This image has an empty alt attribute; its file name is linda-evangelista-1.jpg
Сепак, многумина не знаат дека за нејзиниот успех е заслужен само еден маж, со чија помош постигнала светска слава, пари и моќ во кои подоцна уживала. Тоа е Џералд Мари, поранешниот шеф на познатата париска модна агенција Ellite Models. Тој е одговорен за создавањето на славната петорка, а кариерата на Линда цветаше за време на нивниот брак.Меѓутоа, зад насмеаниот лик се крие чудовиште кое малтретирало и силувало девојки, а за сè првпат се зборуваше пред две години, кога во јавноста излегоа бројни жртви, меѓу кои и манекенката Каре Отис и ги открија ужасните детали од злоставувањето кое го трпеле со години.
Линда Евангелиста тврдела дека не знаела ништо за тоа, и дека нејзиниот поранешен сопруг никогаш не бил насилен кон неа. Сепак, таа застана на страна на жените кои решија да проговорат и ги поддржа.

This image has an empty alt attribute; its file name is zerar-mari.jpg


Своите жртви ги избирал стратешки
Џералд наводно намерно земал девојки од далечни земји. Така, на пример, Канаѓанката Венди Волш, тогаш 17-годишна, отпатувала со својата мајка од Торонто во Париз на аудиција во агенцијата Paris Planning. На ручекот и ветил на мајка и дека ќе биде ангел чувар на нејзината ќерка и ќе и ги отвори вратите на модните писти и списанија. Но, неговиот сладок разговор бил маска на сексуален предатор, чие однесување во модните кругови изгледа беше јавна тајна.

Џералд Мари беше основач на агенцијата Ellite.
– Ми кажа дека за мојата кариера би било добро да се појавувам на гламурозни приватни забави на богатите, каде што сите биле пијани и под наркотици. Кокаинот беше насекаде, а моделите беа младо месо за забава на постарите мажи – изјавила Венди Волш, која Мари ја силувал во нејзиниот стан, каде што се сретнале на, како што рекла, деловен состанок.

View this post on Instagram

A post shared by VISÃO (@revista_visao)

– Не сакав да го налутам, бидејќи тој човек беше бог во светот на модата, мојата кариера зависеше од неговиот збор. Затоа, кога ја турна раката во моите гаќи, му реков да престане бидејќи не користам контрацепција, а потоа ме сврте, ми ја закопа главата во перницата и ме силуваше анално додека липав од болка – рекла таа. Повторното сретнување со неа за неколку дена во агенцијата било дополнително понижување, бидејќи Мари во разговор со машкиот колега покажувал со прст кон неа и гласно се смеел.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Заљубени сте во во некој со кој НЕ МОЖЕТЕ ДА БИДЕТЕ? 8 совети ќе ви помогнат да го преболите и да продолжите понатаму

Ако сте несреќно заљубени, овие совети можат да ви бидат корисни Љубовта може да биде …