(ФОТО) Бензема на доделувањето на „Златната топка“ бил придружуван од својата девојка и поранешната сопруга, тој се фотографирал со синот

Годинешниот добитник на Златната топка, Карим Бензема, на црвениот тепих позирал само со синот Ибрахим, но странските медиуми брзо објавија дека тој има уште двајца придружници – мајката на Ибрахим, поранешната сопруга Кора Готје и новата девојка Џордан Озуна.

Поранешната на Бензема, Кора, присуствуваше на галата, но не позираше пред фотографите и остана во сенка цело време. Сепак, можело да се види како го следи момчето на црвениот тепих, а за време на доделувањето на наградите седеше со него и мајката на Бензема.


This image has an empty alt attribute; its file name is bnzema-soprugata-so-sinot.jpg

Непријатност за време на благодарноста
Во исто време, на наградата беше и неговата нова девојка, американскиот модел Џордан Озуна, која седела сама. Странските медиуми пишуваат дека ситуацијата станала непријатна за време на благодарноста на Карим. Имено, тогаш камерите биле вперени кон неговото семејство – мајка, син и поранешна партнерка, додека неговата сегашна девојка останала надвор од фокусот.


This image has an empty alt attribute; its file name is devojka-na-benzema-681x1024.jpg

Џордан и Карим не се појавија заедно ниту на црвениот тепих, но тоа го направија подоцна, а манекенката ги покажа нивните заеднички фотографии на Инстаграм.


This image has an empty alt attribute; its file name is jordan-i-benzema-jpg.jpg

This image has an empty alt attribute; its file name is jordan-za-benzema-jpg.jpg

Бензема на црвениот тепих позирал само со синот.

This image has an empty alt attribute; its file name is benzema-so-sinot-682x1024.jpg

За љубовта се дознало летово


Нивната врска станала позната летово кога Џордан објавила заедничка фотографија на Инстаграм. Многумина биле изненадени од ваквиот развој на настаните бидејќи претходно се шпекулираше дека Бензема и се вратил на Клои Де Лауне, мајката на неговата најстара ќерка, а во тоа време тој сè уште беше официјално во брак со Кора Готје, со која го има синот Ибрахим, роден. во 2017 година.

Фото: Монтажа

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …