(ФОТО) ГО ИСТАКНАЛЕ ПОРТРЕТОТ НА ДИЈАНА – Новите фотографии на актерите од серијата „The Crown“ ја воодушевиле јавноста: Верен приказ на сцени од минатото

Неодамна објавените фотографии од претстојната сезона на „The Crown“ уште еднаш покажуваат дека продукцијата го направила вистинскиот избор со тоа што ја избрале Елизабет Дебицки за улогата на принцезата Дијана додека обожавателите ја истакнуваат нивната сличност.
Петтата сезона на хит кралската драма на Нетфликс треба да пристигне на 9. ноември. Во најновиот преглед на претстојната сезона, 32-годишната австралиска актерка Дебицки може да се види како ја игра улогата на Дијана во две сцени.
На една фотографија, Дебицки ја отелотворува скромната Дијана додека носи блескав син фустан и држи букет цвеќе.
Облеката е впечатлива фотографија од фустанот што Дијана го носела на собирање средства за Vanity Fair во 1995. година во галеријата Serpentine.

Дебицки ја замени Ема Корин во улогата на Дијана, додека ѕвездата од „The Wire“ Доминик Вест (52) ја презеде улогата на Чарлс од Џош О’Конор.
На друга фотографија, Дебицки ја прикажува покојната принцеза на мал брод, покрај Чарлс и младите Вилијам и Хари.


View this post on Instagram

A post shared by ET Canada (@etcanada)


Исто така, тука се и момчињата кои ги играат принцовите Вилијам и Хари. Актерите Теди Хејли и Вил Пауел ќе го толкуваат ликот на принцот Хари во 90-тите, додека Тимоти Самбор и Сенан Вест ќе го толкуваат принцот Вилијам.
Обожавателите на шоуто на социјалните мрежи го коментираа добриот кастинг, велејќи дека Дебицки одлично се снашла додека ја портретирала Дијана. Тие исто така нагласиле дека сличноста на актерката со покојната принцеза на фотографиите е „нестварна“ и „малку морничава“.
Исто така, Нетфликс открил како ќе изгледаат кралицата Елизабета и нејзиниот сопруг принцот Филип во новите епизоди на „The Crown“.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

11 знаци дека мажот се откажува од вашата врска

Тажната вистина е дека дури и ако сте подготвени да поминете низ хаос само за …