ПЕТ начини на кои мажите ги „ТЕСТИРААТ“ жените на првиот состанок – важна им е вашата реакција!

Немојте да се изненадите ако на првиот состанок бидете ставени на овие „тестови“.
Кога избираме партнер, тоа го правиме врз основа на нашите критериуми, а на првиот состанок обично проценуваме дали личноста со која излеговме одговара на нашите критериуми. Поради ова, на првиот состанок може да бидете ставени на мали тестови кои ќе откријат дали ќе продолжите да излегувате заедно.

Ова се само некои од начините на кои мажите ги тестираат жените на првиот состанок:


Тестирање на нивото на љубомора
Мажите имаат голема желба и навика да тестираат колку се љубоморни жените зборувајќи за своите пријателки. Тој сака да се погрижи да не сте „луда жена“ која ќе направи проблем штом ќе се спомнат другите жени од нивниот живот. Покрај тоа, мажите имаат тенденција да флертуваат со други жени пред вас, често само за да ве тестираат и да ја видат вашата реакција.

Тестирање на интелигенција
Мажите сакаат да го тестираат нивото на интелигенција на жена која ја гледаат како можна партнерка. За да знае колку можете да бидете интересни и дали ќе можете да се вклопите во неговата екипа од пријатели и семејство, тој може да ве тестира на различни начини.
Тој може да ве праша за вашето мислење, вашите политички преференции или нешто друго што ќе му овозможи да процени дали може или не да води интелектуални разговори со вас.


Тестирање на вашата личност
Овде мажите имаат тенденција да ви даваат различни сценарија каде што ќе ви дадат избор. Ова им помага да ја одредат вашата личност. Без разлика дали се работи за храната, сценана шопинг со ограничени пари на вашата сметка, што и да е. Она што го избирате или идејата кон која се залагате им помага да видат каква е вашата личност.Тоа барем им дава груба слика.

Тестирање врз основа на претходни врски
Ова е класичен тест за лојалност. Тие сакаат да знаат дали сте сериозно емоционално оштетени или дали зрело го прифаќате крајот и сте решени да продолжите понатаму. Мажот едноставно сака да види дали можете да му бидете лојални или не. Тие не сакаат да бидат вашиот психијатар, туку само сакаат да видат како ќе реагирате на приказната за вашиот поранешен партнер.


Тест на „испалување“
Ова може да биде многу непријатно, но е многу честа појава. Мажите сакаат да ве тестираат на чудни начини, но тоа им успева. Еден од нив би бил да ја откажат средбата во последен момент. Нему му е важно како вие реагирате на ова.
Она што сака да го види е дали сте независни или приврзани – дали нема да ви пречи и ќе оставите простор за следниот состанок или дали сте се налутиле.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ГО ПРАШАЛА ДЕЧКОТО ЗА ШТО ФАНТАЗИРА ВО КРЕВЕТ, А ПОДОБРО ДА НЕ ГО НАПРАВИЛА ТОА! „Тоа беше најпогубната реченица што некогаш сум ја слушнала“

Кога го прашала своето момче за неговите интимни желби, добила одговор кој ја шокирал. Дали …