(ФОТО) Играл со Анри и Бергкамп, а денес продава овошје и зеленчук

Поранешниот шведски голман Рами Шабан (47) бранеше за Арсенал од 2002. до 2004. година. Тој беше дел од тимот кој заврши без пораз во Премиер лигата во 2004. година и играше со оние како Тиери Анри, Патрик Виера, Сол Кембел, Роберто Пирес и Денис Бергкамп.
Шабан беше резера на првиот голман Јенс Леман и забележал три настапи за Топџиите. Клубот го подготвувал да го наследи Дејвид Симан, но Шабан ја скршил ногата на тренинг во пресрет на Божиќ 2002. година.

View this post on Instagram

A post shared by @rami.freshЗапочнал бизнис
Тој ја завршил кариерата пред десет години, а сега води успешна компанија за овошје и зеленчук Rami Fresh, пишува The Sun. Компанијата се наоѓа во Шведска и нуди широк спектар на овошје и зеленчук од најдобрите фарми во Египет, од каде што е таткото на Рами. Шабан ги рекламира своите производи и на социјалните мрежи.
Во кариерата играше 16. пати за шведската репрезентација, а во Англија беше член и на Вест Хем Јунајтед и Брајтон. Кариерата ја заврши во шведски Хамарби за кој бранеше од 2008. до 2012. година.

View this post on Instagram

A post shared by @rami.fresh


Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕНЕС Е НЕГОВИОТ ПОСЛЕДЕН НАТПРЕВАР- Серхио Рамос си заминува од Пари Сен Жермен, се прости со емотивна порака

Шпанскиотфудбалер Серхио Рамос ќе го напушти Пари Сен Жермен и нема да потпише нов договор, …