(ФОТО) Чудна објава на Твитер профилот на Икер Касиљас: „Јас сум геј“

Славниот шпански голман Икер Касиљас ја изненади јавноста со својата објава на Твитер.
Се сомнева дека неговиот профил бил хакиран бидејќи е објавено дека голманот е геј.
„Се надевам дека го почитувате тоа. Јас сум геј“, гласи твитот кој ги збуни следбениците на Икер Касиљас.
Многумина веруваат дека неговиот профил бил хакиран, а и без потврда од голманот, луѓето главно не веруваат во оваа информација.
Касиљас во текот на кариерата беше во јавни врски со неколку жени, а моментално е разведен.

Во меѓувреме оваа објава од профилот на Касилјас е отстранета.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ПОЛУКСУЗНО ОД ОВА НЕ МОЖЕ! Ѕирнете во „скромниот“ дом на Меси – Аргентинецот потроши огромни МИЛИОНИ на ова ЧУДО од недвижен имот!

Изминативе неколку дена главна тема во фудбалските кругови ширум светот беше заминувањето на Лионел Меси …