Како до посјајна и помазна кожа без дамки?

Октовриските сончеви денови “не мамат” што повеќе време да поминуваме на отворено. На дневна шема во кафуле со пријател, или пак на планина со семејството за време на викенд. Сонцето и те како ни е потребно за добро расположение и за полнење на батериите. Ни буди позитивни емоции и не поттикнува да уживаме во секојдневието. Но прекумерното изложување на сонце може да доведе до појава на дамки на лицето, односно хиперпигментација, како и до поствоспалителни хиперпигментациски дамки кои се уште потемни и повидливи.
Како целосно да се ослободите од пигментите дамки? Тајната е во патентираниот и иновативен Thiamidol кој влијае на намалување на дамките и спречув нивно повторно појавување.

This image has an empty alt attribute; its file name is INT_EN_ECN_p_Anti_Pigment_Day_Tinted_Light_Medium_08_2021_static-_FBPost.jpg
Оваа состојка ја има во Eucerin Anti-Pigment Skin Perfecting серумот кој се нанесува секојдневно, наутро и навечер, на чиста и добро измиена кожа, а првите видливи резултати ќе ги забележите уште по првите две недели од користење на овој производ.


This image has an empty alt attribute; its file name is 5.png
Серумот на Eucerin ќе ја направи вашата кожа посјајна, помазна и ќе ги покрие и отстрани дамките. Истражувањата спроведени од Eucerin покажаа дека дури 73% од испитаниците забележале дека тенот на кожата им се изедначува, а дури 75% пријавиле дека пигментните дамки целосно им исчезнале од кожата по 12-неделна употреба на Eucerin Anti-Pigment Skin Perfecting серумот.
Фактички патентираниот Thiamidol кој го има во овој производ обезбедува изедначување на тенот на кожата. Може да се користи за различни типови на кожа, брзо се впива и ефектот е мазна и негувана кожа.


Важно е да се знае дека сончевите зраци влијаат на кожата дури и во облачните денови и затоа заштита е потребна во текот на целиот ден. Па така овој серум можете да го комбинирате со Eucerin Anti-Pigment Дневен крем со SPF 30 и Anti-Pigment Тониран дневен крем со SPF30 (со прекривен ефект, светла и потемна нијанса) кои нудат и ефикасна заштита од UVA и UVB (SPF 30) и спречуваат формирање на дополнителни пигментни дамки предизвикани од сонцето.

This image has an empty alt attribute; its file name is 2.png
Употребата на крем за сончање со широк спектар на заштита може дополнително да помогне да се спречи хиперпигментација.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЖИВОТ ВО ЗАЕДНИЦА – 1.500 луѓе споделиле 12. клучни совети за среќен брак

Разговарајте за сè отворено, особено за она што ве боли… Кога се оженил, американскиот автор …