Дневен хороскоп за петок, 07.10.2022: Со многу шарм, не успевате да привлечете нечие внимание и наклонетост. Важно ви е да бидете во нечие друштво, почекајте поповолен момент…

Овен
Љубов:
Во односот со саканата личност не е се како што би сакале, но се може да се подобри со поголема доза искреност и разбирање.
Работа:
Позитивните модели можат да послужат како добро решение за некои контроверзни ситуации. Побарајте некој со повеќе знаење или искуство.
Здравје:
Бидете повнимателни во сообраќајот, избегнувајте стресни ситуации.

Бик
Љубов:
Кога се среќавате со саканата личност, подобро е да ја прифатите утешната опција, иако таа не е карактеристична за вашиот темперамент и карактер.
Работа:
Постапувајте според вашата совест, важно е да се почитува меѓусебниот договор или воспоставените правила во деловната соработка.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации.


Близнаци
Љубов:
Психолошката фаза низ која поминувате има позитивно влијание врз вашиот љубовен живот. Со други очи гледате на светот околу вас.
Работа:
Во повеќето ситуации, можете да ги прилагодите критериумите според вашите интереси и да се борите за подобри услови.
Здравје:
Обрнете внимание на некоја весела и забавна содржина, опуштете се.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ на Фројд: Одговорете на осум кратки прашања и дојдете до најдлабоката точка на вашата потсвест

Одговорите нека бидат она на што прво ќе помислите Зигмунд Фројд се смета за татко …