(ВИДЕО) СТРАШНО – МУЗИЧАР ПАДНАЛ ВО КОМА, СОПРУГАТА ЈА ПОТВРДИЛА СТРАШНАТА ВЕСТ: Се’ се случило после забавата кога му се слошило, а главниот виновник е ОВА!

Рускиот рапер Паша Техник паднал во кома, пренесуваат руските медиуми кои се однесуваат на објавата на неговата сопруга Ева Карицкаја.
Според рускиот весник „Газета“, на Паша му се слошило по големата забава одржана на 6. октомври, а потоа бил хоспитализиран и пренесен во болницата „Боткина“.

This image has an empty alt attribute; its file name is pasa-tesnik-1.jpg
Неговата сопруга изнесе низа обвинувања дека на нејзиниот сопруг, на кого неодамна му била дијагностицирана епилепсија, на забавата му биле понудени недозволени супстанци. Сопругата изјавила и дека раперот имал епилептични напади дури три пати месечно.Раперот Паша Техник, чие вистинско име е Павел Ивлев, бил ослободен од затвор во 2021. година. Во 2020. година, Паша бил осуден на 11. месеци затвор, а казната ја издржувал за повторено дело – возење во алкохолизирана состојба.
Од преглед на неговата крв тогаш бил откриен коктел со психоактивни и наркотични супстанци во крвта, а Паша Техник веќе одлежал казна за поседување дрога.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Социјалното претприемништво како алатка за инклузија- одбележан светскиот ден на лица со попреченост

Вчера, на 4ти декември, во социјалното претпријатие „Кантрисајдретрит“, во с. Опила, Ранковце, се одбележа светскиот …