Адвокатите на Бред Пит одговориле на обвинувањата дека актерот ја малтретирал Анџелина Џоли и нивните деца

Адвокатскиот тим на Бред Пит се огласил во врска со тврдењата дека актерот физички ја малтретирал поранешната сопруга Анџелина Џоли и нивните деца.

Адвокатот што го застапува рекол дека „од првиот ден сноси одговорност за своите постапки, но нема намера да признае нешто што не направил“.
„Тој беше цел на бројни неосновани напади“, додал тој.
„За среќа, сите луѓе кои Џоли се обиде да ги ‘искористи’ за да му наштети на Пит во изминатите шест години, останаа на страна на вистината. Тој ќе продолжи да се појавува редовно на суд“.


Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Вера Ванг споделила ретка семејна фотографија: Изгледа младолико скоро како нејзините ќерки

Модната дизајнерка Вера Ванг има 73. години, но сите што ја познаваат велат дека престанала …