(ФОТО) Легендарната српска актерка која се храни во народна кујна: „Секому може да му се случи!“

АКТЕРКАТА Весна Пеќанац веќе некое време се храни во народна кујна во Белград, каде што беше снимена на почетокот на годината. Сега таа проговорила за целата ситуација.
„Имав проблеми. Решив некои, но не успеав да решам се. Гладував. Одлично е да гладуваш, добро е. Јадеш помалку, но џвакаш долго”, рекла Весна во емисија Око магазин, пренесе Nova.rs.

„Се случија секакви работи“
„Во 2006. година во Земун немав струја, вода, сè ми течеше. Бев во депресија поради смртта на татко ми, мајка ми и сопругот. Кога дојдов во кујната се случуваа секакви работи.
Дека не стасував да набавам храна за децата и за себе, па вработените да не сакаат да ми ја дадат. Едноставно не сакаат, не ми дозволува жената што работи во кујната, одам поназад, на крајот од работното време ми вели: ‘Не може’. Не можев да верувам кога го доживеав тоа“, додала таа.


This image has an empty alt attribute; its file name is vesna-pecanac-1.jpg
„Тоа што ми се случи мене може да му се случи на секого. Такви се времињата и идат такви времиња што тоа може да му се случи на секого. Треба да се движите напред, да го пронајдете својот пат”, заклучила актерката.
Инаку, Весна на публиката и е позната по улогите во филмовите „Во името на народот“, „Убавината на порокот“, „Невидено чудо“, како и во серијата „Ѓекна се уште не умрела, а не знаеме кога“, „Оригиналите“ и други. Голем дел од кариерата мина во Ателје 212, каде остана запаметена по изведбата на монодрамата „О, каков прекрасен ден“.

Извор: Nova.rs


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи во вашиот организам ако јадете ДВЕ ЛАЖИЧКИ МЕД секој ден? Канадските научници дојдоа до многу интересни податоци

Еве како редовното консумирање мед може да влијае на организмот Канадските научници истражувале и утврдиле …