(ВИДЕО) СО ФАКЕЛИ И ОГНОМЕТИ – Момче запросило девојка на сред улица во Сараево: И’ го попречил патот со три автомобили и го запрел сообраќајот

Необично запросување се случило синоќа на улиците на главниот град на Босна и Херцеговина, кога парот бил пресретнат од три автомобили со натпис „Will you marry me?“. (анг. дали ќе се омажиш за мене).
Непознатиот пар бил во автомобилот кога биле пресретнати од три други возила на кои пишувало „Will you marry me?“.
Се’ се случи на Социјално, а автомобилите кои ги следеле на неколку моменти го запреле сообраќајот.
Момчето ја извело девојката од автомобилот, а потоа клекнал и го постави „фаталното“ прашање.


Девојката се согласила, а прославата била увеличана со огномет кој накратко го украсил ноќното небо на Сараево.
Со сирените на автомобилите кои го блокираат сообраќајот на улицата „Змаја од Босна“ во правец кон Илиџа, се собрале неколку луѓе за да сведочат на необичните сцени.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …