(ВИДЕО) СИТЕ ГИ НАБРОЈАЛА – ПРОДАВАЧКА СО НАПАДИ НА КЛИЕНТИТЕ! Најмногу мрази кога клиентите ги прават ОВИЕ 5 РАБОТИ: Не може да ги сфати навиките кои сите ги имаме!

Продавачката по име Чарли Смит ги открила петте најдосадни работи што ги прават клиентите, а кои таа и нејзините колеги апсолутно не ги толерираат.
Најмногу ја нервира кога бар кодот нема да се вчита на касата, а потоа клиентите ја пречекуваат со шега, дека е бесплатно и не мора да и платат.
Друга работа што и пречи е кога и приоѓаат муштерии и ја прашуваат секакви работи, а потоа ако забележат дека не е добро расположена, ја прашуваат што не е во ред.
– Не, не ми е досадно, само ги избегнувам муштериите – објаснила таа и додала дека третото нешто што ја полудува е тоа што клиентите не внимаваат на редот на касата:
– Чекаат на каса и не ни забележуваат дека дошле на ред.
Сепак, четвртата работа што ја слуша на секој половина час најмногу ја нервира:
– По две недели доаѓаат да земат се живо од намирниците, а потоа кога ќе дојде редот, омилена финта им е да кажат дека дошле само за една работа – рекла таа и додала дека тогаш единствено и останало горко да се насмевнува.

@charlie.smth Reposting this bad boy since the Sun loves to write articles about it🙃 #fyp #foryou #retailproblems #retailworker #retailtok ♬ original sound – Charlie🦋


И конечно, на петтото место било невниманието на клиентите. Имено, според неа, тие најмногу сакаат да прашуваат за цената, иако на полиците пишува се.
– Кога ќе им кажам колку чини нешто, тие се чудати како да се во шок – објаснила оваа продавачка.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи во вашиот организам ако јадете ДВЕ ЛАЖИЧКИ МЕД секој ден? Канадските научници дојдоа до многу интересни податоци

Еве како редовното консумирање мед може да влијае на организмот Канадските научници истражувале и утврдиле …