Дневен хороскоп за вторник, 04.10.2022: Не дозволувајте некој да го окупира вниманието на вашиот партнер. Важно е правилно да ги насочите мислите и да ги елиминирате разните непријатности…

Овен
Љубов:
Чувствувате непријатност. Партнерот не ги слуша доволно вашите објаснувања и изговори, а вие немате трпение.
Работа:
Се обидувате да ги остварите вашите деловни планови, но има ненадејни проблеми кои ве забавуваат.
Здравје:
Поминете ги вечерните часови на помирен начин, опуштете се.

Бик
Љубов:
Новите изливи на нежност пред саканата личност носат взаемно задоволство, но и чувство на сигурност што ви недостасува.
Работа:
Добро размислете кому треба да ги доверите вашите планови, консултирајте се со личност со која имате позитивно искуство.
Здравје:
Ви треба добар поттик или емоционална инспирација, опуштете се.


Близнаци
Љубов:
Во средбата со саканата личност, ги преувеличувате вашите потреби и реагирате премногу чувствително на разни „ситници“.
Работа:
Важно е да се одделат заедничките интереси од личните амбиции. Одложете ги стресните ситуации кои ве исцрпуваат.
Здравје:
Ќе ви годат повеќе часови здрав сон, внимавајте на соништата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Близначки од Италија го прославија 100-от роденден: „Не мислевме дека ќе стигнеме до стотка“

Италијанките Франческа и Марија Рикарди, сестри близначки, заедно го прославиле 100-тиот роденден. Тие живеат во …