(ФОТО) Марго Роби и Кара Делевињ во клинч: Општа тепачка, раката на фотографот е скршена, таа е боса и разбушавена

Британските продуценти и пријатели на познатата австралиска актерка Марго Роби и англиската манекенка и актерка Кара Делевињ наводно биле уапсени по инцидент со папараците во Аргентина.

This image has an empty alt attribute; its file name is margo-robi-i-kjara-delavinj.jpg
Се претпоставува дека актерките биле на вечера во ресторанот „Патагонија Сур“ во Буенос Аирес кога околу три часот наутро им пришле фотографи.
Деловниот партнер на Марго Роби и филмската продуцентка Џози Мекнамара и продуцентот Жак Хопкинс наводно се степале со папараците Педро Алберто Оркуера пред ресторанот кога му била скршена раката на Оркуера.


This image has an empty alt attribute; its file name is margo-i-kara-2.jpg
Мекнамара и Хопкинс биле уапсени и одведени во полициска станица на сослушување. 32-годишната Роби и 30-годишната Делевињ го напуштиле местото на настанот. Тие се дружеле со двајцата продуценти во популарниот ресторан кој го води познатиот аргентински готвач Френсис Малман кога пристигнале од модната недела во Париз.
Во моментот кога се случил инцидентот со фотографот, актерките си заминувале со автомобилот. Се верува дека сведоците се јавиле на 911 кога избила тепачката и Оркиера бил пренесен во болница на понатамошно лекување поради неговите повреди.

This image has an empty alt attribute; its file name is margo-i-robi-1.jpg


Мекнамара и Хопкинс се појавиле на суд додека Роби и Делевињ полетале за јужна Аргентина подоцна истиот ден.
Веста доаѓа откако Роби изгледала вознемирено неколку часа откако го напуштила домот на нејзината блиска пријателка Делевин претходно овој месец. Ова дојде откако Делевињ ја загрижи јавноста појавувајќи се боса и разбушавен на аеродромот.

This image has an empty alt attribute; its file name is margo-robi.jpg
Роби била виден како ја напушта изнајмената куќа во Западен Холивуд за да оди на аеродромот во Лос Анџелес, но не е јасно дали Делевињ била во куќата додека Марго била таму.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОМИЛЕН ЛИК ОД СЕРИЈА – Судија на Мундијалот е хит поради неговиот изглед, многумина го препознале Рос од „Пријатели“

Шпанската фудбалска репрезентација пред неколку дена брилјираше на натпреварот против Костарика, постигнувајќи неверојатен резултат од …