(ФОТО) За неа годините се само бројка: Гвен Стефани го прославила својот 53-ти роденден

Гвен Стефани, американска пејачка и модна дизајнерка, наполни 53. години. Стефани ја започна својата кариера како пејачка на рок бендот No Doubt.

View this post on Instagram

A post shared by Gwen Stefani (@gwenstefani)


Пејачката, чиј заштитен знак со години беа платинестата руса коса, црн ајлајнер и црвен кармин, денес негува малку поинаков изглед и важеше за една од најпопуларните пејачки во светот. Пејачка со години важи за една од најубавите жени во светот, откако го освои светот со хитот ‘Don’t Speak’.


Гвен Стефани беше во брак со Гевин Росдејл, а заедно имаат три сина. Сепак, парот се разведе во 2016 година


View this post on Instagram

A post shared by Gwen Stefani (@gwenstefani)

Последните неколку години е во врска со кантри пејачот Блејк Шелтон..

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO) во пресрет на премиерното гостување: Подготвуваме изненадување какво што моментот и го заслужува!

До премиерната музичка дружба со Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO), остана уште малку, а во пресрет …