Карина: Како го надминав проблемот со плускавците и распуканата кожа

Сакам да учествувам во триатлони. Тренирам од околу 10, 12-годишна возраст. Тоа е спорт којшто многу ми се допаѓа, бидејќи бара многу голема издржливост на телото, дисциплина и тренинг на умот и телото. И треба да тренираш речиси секој ден.

Но, првиот натпревар – го помнам многу добро – беше ужасно, беше катастрофално. Тогаш не се намачкав со Aquaphor. И ми се направија многу плускавци на стапалата, облеката исто така ми ја триеше кожата многу и насекаде. Многу добро ги помнам последните 5 километри трчање. Беа кошмарни. Беше кошмар заради болката и во тој момент сакав да го напуштам натпреварот! Ете зошто сега Еуцерин Aquaphor е составен дел од секој мој тренинг, од секој натпревар. Помнам дека една пријателка ме праша „Што е Aquaphor? Мојот производ е многу подобар од твојот”, бла, бла, бла. Јас ѝ кажав: „Те предизвикувам да ставиш од Aquaphor на едното стапало, а од другиот производ на другото стапало. Јас ќе го направам истото. И да видиме после натпреварот кој од нив делува подобро.” И се разбира дека победникот беше Aquaphor.


Со Еуцерин Aquaphor дефинитивно се забележува разлика.


This image has an empty alt attribute; its file name is EUC-INT_63976_Aquaphor_45ml_FoBo_PS_Print-300-dpi.jpg

Негата на кожата е многу важна за мене, бидејќи ми помага да се чувствувам заштитена и да ми е удобно. А исто така е и прашање на здравје. Бидејќи не станува збор само за убавина, туку и за тоа да се чувствувам добро, и да не чувствувам болка на кожата. Затоа се грижам за својата кожа!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO) во пресрет на премиерното гостување: Подготвуваме изненадување какво што моментот и го заслужува!

До премиерната музичка дружба со Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO), остана уште малку, а во пресрет …