Дневен хороскоп за понеделник, 03.10.2022: Повнимателно анализирајте нечие однесување, бидејќи во емотивниот дијалог има работи кои можат да се забележат само од одредена дистанца…

Овен
Љубов:
Под емоционален притисок сте, мора да почитувате нечија волја или барања. Однесувањето на партнерот ве нервира.
Работа:
Долготрајната дискусија ја илустрира вашата несигурност или неспособност да ја надминете моменталната ситуација. Важно е да научите добра лекција.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации.

Бик
Љубов:
Важно е да сте во позитивна средина и со саканата личност. „Малите нежности“ носат големо задоволство во секој поглед.
Работа:
Имате добри идеи, но некој ве отфрла. Не дозволувајте деловното недоразбирање значително да влијае на вашата концентрација или волја.
Здравје:
Поттикнете ја вашата решителност, самодоверба и силна волја.


Близнаци
Љубов:
Расположени сте за излегување или некоја возбудлива забава. Деталите кои ги премолчувате имаат поголемо значење.
Работа:
Според вас, нечија приказна делува неубедливо и претерано, па се потпирате на личното расудување и способности.
Здравје:
Треба да ја подобрите вашата ментална и физичка подготвеност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) НАД 4 МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ – Млада мајка се обиде да избрка стаорец од дома, нејзиниот сопруг врескаше на комодата со метла во раката…

Глувците и стаорците дефинитивно не се добредојдени гости во домот, а многумина се преплашени од …