Во овој месец се раѓаат најголемите заводници – што открива месецот на раѓање за мажот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Астролозите тврдат дека месецот на раѓање кажува многу за карактерот на мажот и неговите навики.

Маж роден во јануари: Мажите родени во јануари имаат неверојатно силна волја. Тие се природни лидери со неверојатни аналитички вештини. На таков човек може да му се верува, бидејќи е директен и не знае да лаже.


Маж роден во февруари: Овие мажи се и силни и чувствителни. Иако се загрижени за својата иднина, тие брзо размислуваат и донесуваат одлуки со молскавична брзина. Тие знаат како да заработат за живот.

Маж роден во март: Мажот роден во март секогаш се стреми кон најдоброто. Тој има добро развиен интелект. Не сака авантури, но ако е вешто мотивиран, нема да има ништо против да ги прошири своите ставови и искуства.


Маж роден во април: Мажите родени во април се карактеризираат со добрина, трудољубивост и внимание на деталите. Си поставуваат сериозни цели и порано или подоцна ги постигнуваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Редовното консумирање на една намирница може да го намали ризикот од срцеви проблеми

Љубителите на сирење имаат 38. отсто помали шанси да заболат од срцева слабост отколку оние …