(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – ЕМИЛИЈА ОТКРИЛА КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТОТ НА ВИП СТЈУАРДЕСА: Добивала подароци од 100.000 евра и исполнувала НЕВЕРОЈАТНИ БАРАЊА

Животот на ВИП стјуардеса личи на сценарио за филм!
Емилија Џорџ, поранешна ВИП стјуардеса, ја шокирала јавноста со признанието што доживеала и видела во авионите од прва класа. Таа била присутна во многу бизарни ситуации, кои не можете ни да ги замислите.
Имено, поканите за интимна вечера, несоодветното допирање, неочекуваните посети во хотелот, но и многу други незамисливи работи можат да бидат составен дел од работата на стјуардесите на ВИП летовите.

This image has an empty alt attribute; its file name is stjuardesa-1.jpg
– Од вечера од милион долари до салата од 700 долари. Парите не се проблем кога можеш да си дозволиш приватен авион. Видов теретани во авион, диско соби со стриптиз барови и златен престол – опишала Емилија.
Во текот на нејзината кариера богатите и славните ја прашувале речиси невозможни работи. Еден од таквите, на пример, било ангажирањето на дувачки оркестар составен од 200 членови како знак на добредојде на клиентот.
Но, нивната фантазија немала крај. Па платила сметка за такси од 660 долари за да го земе кавијарот. Имало и принудно слетување на сред пат за да можат патниците да јадат во „Мекдоналдс“.


This image has an empty alt attribute; its file name is stjuardesa-2.jpg
– Имаше и сосема луди барања, како онаа да им послужам лосос на кој цел живот му е свирена класична музика – рекла таа.
Се случувале и запросувања. Еден сопственик на приватен авион побарал неговиот екипаж да носи „откачени“ униформи, а секој што ќе се спротивставел ќе бил отпуштен.
Од друга страна, светлата страна на оваа работа, како што истакнува Емилија, е бакшишот од 4.000 долари, подароци кои вклучуваат скапи Rolex часовници, чанти „Hermes“ и ВИП билети за различни настани.

This image has an empty alt attribute; its file name is stjuardesa-3.jpg
Кога престојувале во град, сместувањето би се обезбедувало во најлуксузните хотели, а јаделе во најелитните ресторани. Често се случувало да добие возач и личен асистент. Исто така, таа имала и буџет за униформи.
Со сопствениците на авионите патувале и животни како соколи, лавчиња и мајмуни, па таа морала да биде подготвена за неочекувани гости. А квалификациите што треба да ги имате за оваа работа се многу трпение, дискреција, како најважна ставка, но и брзо мислење.


Фото: Илустрација

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи во вашиот организам ако јадете ДВЕ ЛАЖИЧКИ МЕД секој ден? Канадските научници дојдоа до многу интересни податоци

Еве како редовното консумирање мед може да влијае на организмот Канадските научници истражувале и утврдиле …