Овие хороскопски знаци ќе ги следи среќа во октомври

Скорпија
Првиот дел од октомври ќе биде пријатен, но најсреќните денови ќе бидат после 20. Тогаш ќе се остварат многу желби, пред се љубовните. Доколку бараат страсна авантура, ќе најдат некој кој ќе им ги оствари соништата, додека паровите повторно ќе го разгорат огнот на љубовта. Деловниот успех ги чека оние кои се подготвени да ризикуваат и да прифатат нови предизвици.

Рак
Иако првиот дел од октомври ќе биде стресен, втората половина од месецот ќе биде толку голема што брзо ќе заборават на неволјите што ги снашле. Ќе им се разбуди желбата за забава и забавување, како и за нови искуства. Ќе бидат посмели од вообичаено, па ќе носат одлуки кои ги одложуваат долго време. На љубовно поле ќе се случат важни промени. Очекуваат средба која би можела да ги насочи нивните животи во нова насока.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Луѓето на Фејсбук ги шокирал појадокот во болница некаде во Бугарија, ова (за среќа) не се гледа секој ден

Популарната Фејсбук страница Squatting Slavs In Tracksuits сподели фотографија од појадокот што пациентите го добиле …