(ВИДЕО) Светот останал без зборови: Дизајнерите на речиси голата Бела Хадид во живо насликале фустан!

А на Модната недела во Париз во рамките на ревијата на Coperni се случил вистински спектакл…
Покрај официјалниот дел со манекенките, на самиот крај на ревијата се случил и вистински моден перформанс. Имено, манекенката Бела Хадид на пистата излегла само во долна облека и штикли, покривајќи ги градите со рацете.
Потоа дизајнерите со спреј го обоиле фустанот на нејзиното тело, кој во финалната форма изгледал многу реално и стварно.
„Сакавме да му го посветиме овој момент на д-р Манел Торес, извршен директор на jFabricana Ltd., бидејќи многу го почитуваме она што тој го работи“, рекол ко-креативниот директор на брендот Арно Вајлан.

View this post on Instagram

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)


Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОМИЛЕН ЛИК ОД СЕРИЈА – Судија на Мундијалот е хит поради неговиот изглед, многумина го препознале Рос од „Пријатели“

Шпанската фудбалска репрезентација пред неколку дена брилјираше на натпреварот против Костарика, постигнувајќи неверојатен резултат од …