Вечерва започнува четвртото издание на музичкиот фестивал Андерфест Скопје

После точно една година Андерфест по четврти пат ќе го донесе најдоброто и најсвежото на македонската алтернативна сцена.

Овој пат во Беертија Паб на 1 Октомври од 21 часот ќе настапат Димиш, Манас, Вселенаутика, Преку Ред и Yon Idy. Влезот е бесплатен. Се гледаме на Андерфест !!!


Андерфест фестивалот се одржува четврта година и веќе добро се препознава од страна на младите уметници и публиката и ова претставува фестивал кај нас што е целосно посветен на младите актуелни музичари.

Подржувачи на проектот се градот Скопје, Beefeater и Absolute.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОЧИВАЈ ВО МИР – Починал легендарниот актер Давор Јањиќ, имал 53 години

Босанскиот актер Давор Јањиќ починал синоќа на 53-годишна возраст во Белград. Оваа информација ја потврдија …