(ФОТО) Македонската спикерка по втор пат стана баба, да беше жив и нашиот актер ќе станеше дедо – името на внуката по денешниот православен празник!

Гордана Ѓорчева, спикерка во МТВ, денес по втор пат стана баба.
Таа радосната вест ја сподели на својот Фејсбук профил:

This image has an empty alt attribute; its file name is gordana-gjorvceva-objava.jpg
-Вера се роди. Вања си доби сестричка. Мама Луци и тато Александар си имаат ќеркичка, напиша Гордана.


Гордана беше во брак со актерот Бранко Ѓорчев и ја има ќерката Луција.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO) во пресрет на премиерното гостување: Подготвуваме изненадување какво што моментот и го заслужува!

До премиерната музичка дружба со Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO), остана уште малку, а во пресрет …