(ФОТО) КОГА БИЛА МАЛЕЧКА, РОДИТЕЛИТЕ ЈА КРИЕЛЕ ЗАТОА ШТО БИЛА НЕВЕРОЈАТНО УБАВА: Нејзиниот приватен живот е НАЈДОБРО ЧУВАНА ТАЈНА

Моника Белучи денеска го слави својот 58. роденден, а ние ќе се потсетиме на нејзините неверојатни животни приказни
Секој пат кога ќе слушнеме некој факт за животот на Моника Белучи, фактите не тераат да кажеме: „Па, само таа го може тоа!“
Се прашувате како е можно Моника Белучи да старее на толку природен и убав начин? Како е можно брчките толку добро да и прилегаат и да ја направат уште поубава, наместо да и ја нарушат убавината?
Вистината е дека Моника направила се што сакала во животот. Таа ги исполнила сите нејзини хирови!

Но, да почнеме од почеток:
Моника Ана Марија Белучи е родена во селото Чита ди Кастело на 30. септември 1964. година како единствено дете на сопственикот на транспортната компанија Луиџи Белучи и сликарката Марија Густинели.
Се зборувало дека нејзините родители ја криеле колку што можеле, плашејќи се што може да направи нејзината убавина.


This image has an empty alt attribute; its file name is monika-beluci-2-1.jpg

Моника почнала да се занимава со манекенство на тринаесет години, за да го плати своето образование, а до 1989. година станала едно од препознатливите лица на париската модна сцена, појавувајќи се на насловните страници на списанија како Ел и соработувајќи со брендови како што се Долче и Габана.
Студирала право на Универзитетот во Перуџа, но на крајот го напуштила колеџот за да се посвети на манекенството. Таа се омажила за фотографот Клаудио Бас во 1990. година, но се развеле по четири години. По работата на неколку италијански телевизиски емисии, како и глумењето во филмови, Белучи ѝ се претставила на американската публика со филмот „Дракула“ во 1992. година. Четири години подоцна, таа одиграла значајна улога во францускиот филм „Апартман“.


This image has an empty alt attribute; its file name is monika-beluci-3.jpg

Наскоро таа дошла до холивудски улоги, како и европски филмови. Глумела во бројни филмови, но најзабележителна улога и беше во „Малена“. Таа остана најпрепознатлива по таа улога.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ на Фројд: Одговорете на осум кратки прашања и дојдете до најдлабоката точка на вашата потсвест

Одговорите нека бидат она на што прво ќе помислите Зигмунд Фројд се смета за татко …