(ВИДЕО) Сакал да повози Бугати од 5 милиони долари, но не ја проверил временската прогноза

Возењето на Bugatti W16 Mistral е секако незаборавно искуство, со 1.600 коњски сили и ветер во косата.
Во средината на август Bugatti претставил нов модел. Тоа е, исто така, последниот автомобил придвижуван од моторот 8.0 W16 со четири турбополначи.
Тоа е Bugatti W16 Mistral, а потоа следат моделите со електрифициран погон. Bugatti има намера да произведе само 99. примероци од овој автомобил, а секој од среќните купувачи ќе треба да издвои најмалку 5.000.000 долари за своето возило.
Возењето на Bugatti W16 Mistral е секако незаборавно искуство, со 1.600 коњски сили и ветер во косата. Освен ако надвор не ве чека лошо време и дожд.
Во тој случај не е доволно да кликнете на копчето и да почекате неколку секунди покривот да се затвори – затоа што го нема. Во приложеното видео ќе видите како се снашол возачот во таква ситуација.

View this post on Instagram

A post shared by aspotting37 (@aspotting37)


Фото: Bugatti promo


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Девојка споделила совети за љубовни состаноци: „Ако ги слушнете овие три работи, бегајте што побргу“

Запознавањето и воспоставувањето романтична врска често не е лесно, а една девојка на Тикток објаснила …