(ВИДЕО) НЕОБИЧНА СЦЕНА – Ги загуби нервите: Ѓоковиќ му го фрли рекетот на Иванишевиќ на трибините на сред меч – но и подари еден на дете со интересен транспарент

Новак имаше потешкотии, неколку пати го менуваше рекетот, а проблем беа жиците.
Новак Ѓоковиќ денес играше против Васек Поспишил во четвртфиналето на турнирот во Тел Авив, а во текот на првиот сет српскиот ас имаше потешкотии.
Неколку пати го менуваше рекетот, а проблем беа жиците. Ѓоковиќ постојано негодуваше, а во еден момент фрли и рекет кон својот тренер Горан Иванишевиќ.
По еден поен Ѓоковиќ отиде под трибините и му го фрли рекетот на Иванишевиќ, кој најверојатно го префрли рекетот на шпанување.

Инаку, и покрај сите тешкотии, Ѓоковиќ го доби првиот сет по тај-брејк (7:5).
Но, покрај овој „инцидент“ Новак му подари рекет на едно момче во публиката кое имаше интересен транспарент…


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЛУДИЛО НА ПОСЛЕДЕНОТО КОЛО – Денеска исходот во групите А и Б, Англија и Холандија може да останат без осминафиналето на Мундијалот

Со денешните натпревари во групите А и Б започнува лудилото од последното коло на Светското …