(ФОТО) Идната премиерка на Италија Џорѓа Мелони: Пуши, пие, игра карти и ги сака Истра и Далмација

Иако во јавноста застапува цврсто десничарски ставови, Ѓорѓа Мелони живее во вонбрачна заедница и приватно има многу либерални животни принципи.
Идната премиерка на Италија, Ѓорѓа Мелони, изгледа не е во склад со сопствената пропаганда. Тешка десница која се приклучи на неофашистичкото движење (МСИ, Фронт на млади) на рана возраст, со само 15. години, во своите агресивни изјави ги критикува речиси сите либерални достигнувања. Пред се, зајакнување и промоција на ЛГБТК заедницата.
Пропагирајќи ги традиционалните семејни вредности, г-ѓа Мелоун вешто го игнорира фактот дека и самата не е законски мажена, а најновиот сет фотографии покажува дека е многу либерална во однесувањето во другите области од нејзиниот живот.
Италијанката, родена во „црвеното“ предградие на Рим, комунистички бастион, својот пат од пубертетот го трасирала во сосема спротивна насока.
Локалните хроничари тврдат дека причината за тоа е тоа што нејзиниот татко, упорен комунист и тврдоглав левичар, ја напуштил нејзината мајка, која имала десничарски ставови, дури и кога Ѓорѓа била млада, и дека нејзиниот ангажман е всушност последица на одмаздата кон татко и, поради што детството го поминала со баба и дедо.
Една продавачка на зеленчук на локалниот пазар се сетила на малата Ѓорѓа која секој ден доаѓала на пазар со својот дедо.

Ѓорѓа Мелони и магичното гравче
This image has an empty alt attribute; its file name is gjorgja-meloni-1.jpg
„Нејзиниот дедо беше прекрасен човек. А таа беше прекрасна девојка. Кој би помислил дека ќе стане премиер на Италија…”
Ниту прехранбените навики на Ѓорѓа Мелона не останале тајна.
„Таа порасна на моето гравче, јадеше добро и добро порасна“.
Сепак, Мелоне, која во Италија е позната како најмладата министерка во историјата, бидејќи Берлускони ја постави на чело на Министерството за млади и спорт на 31. година, е многу „раскалашена“ надвор од говорницата, кампањите и јавните настапи.


This image has an empty alt attribute; its file name is gjorgja-meloni-2.jpg
Судејќи по фотографиите, присуството на папараците не и пречело максимално да ужива во денот на плажа. Прошетала во костим за капење. Нарачала коктел, запалила цигара и одиграла неколку игри со карти.
Злите јазици би рекле дека погледот ѝ се изгубил на Јадранското море, затоа што никогаш не ги криела своите претензии за припојување на Истра и Далмација. Едно е сигурно, самата г-ѓа Мелоне не одговара на улогата на традиционален умерен католик, за што се залага, а дали ќе го омекне својот став останува да видиме.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Секси танцот на Ен Хатавеј го освои интернетот: Камерите снимиле се!

Снимката на која актерката Ен Хатавеј танцува на хитот „Lady Marmalade“ на афтер-забавата на модната …