Пет работи кои не би требало да му ги простиме на партнерот: Ваквото однесување не укажува на љубов

Почетокот на секоја љубовна врска е како од бајка
Мислите дека сè е толку совршено и така ќе остане засекогаш. Веројатно ви е тешко да замислите дека тој совршен маж кој ве освоил со својот шарм би можел да направи се за да ве повреди. Сепак, факт е дека никој не е совршен, колку и да изгледа совршено, и секогаш постои можност личноста што ја гледате да ве изневери.

Бидејќи сите грешиме и порано или подоцна тој ќе направи нешто за да ве повреди, важно е да знаете кои работи можете да ги простите, а што навистина не треба.


Измама
Иако може да ви се заколне дека ве сака само откако ќе го фатите на дело со друга девојка, изневерувањето е најниската форма на непочитување во врската. Така, ако тој свесно решил да ве изневери и да спие со друга девојка, знаејќи дека тоа ќе ве повреди, неговата приказна навистина не држи вода. Имајќи го само своето задоволство на ум, тој не мислел на вас, па зошто да размислите за неговите чувства после такво предавство?

Злоставување
Без разлика дали се работи за физичко или ментално малтретирање, тоа е нешто што не треба да го толерирате во врската. Личноста која е способна на кој било начин да малтретира некого со кого се во романтична врска има сериозни проблеми за кои е потребна помош. Никој не заслужува цел живот да живее во страв и да трпи нечие лошо однесување. Тоа едноставно не е љубов. Тој треба да биде некој што ќе ве заштити, а не ќе ве повреди.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – 300 ПРЕЉУБНИЦИ ГИ ОТКРИЛЕ ПОМОЛНИТЕ ТРИКОВИ СИ КОИ ЈА КАМУФЛИРААТ ИЗМАМАТА: ОВИЕ ДВЕ СТРАТЕГИИ НАЈЧЕСТО ГИ КОРИСТАТ! Една е ТЕШКО да се забележи!

Можеби не сте свесни за тоа, но аферите и изневерувањето во врските и браковите се …