(ФОТО) Холандскиот талент во проблеми со мафијата, му запалиле Порше вредно 180.000 евра

Холандскиот фудбалер Мохамед Ихатарен (20) се нашол во многу сериозни проблеми со локалната мафија откако Ајакс му даде можност да ја оживее кариерата по фијаското во Јувентус, во јануари.
Конфликтот на еден од најголемите светски таленти со мафијата настанал поради неговата врска со девојка од сомнително семејство, а набрзо почнале да пристигнуваат закани.
Во Ајакс му рекле да не доаѓа на тренинзи и натпревари додека не ја разреши ситуацијата, а во се се вклучила и полицијата.
Истрагата открила сомнителни лица кои „виселе“ околу куќата и семејството на Мохамед, а тие наводно биле во автомобилот што тој го добил од клубот на употреба.


Деновиве добил нова порака бидејќи му било запалено „Порше Панамера“ од 180.000 евра.
Пожарот го зафатил и „БМВ 3“ во сопственост на неговиот брат, а полицијата ги анализира снимките од надзорните камери за да види што точно се случило.
„Ова беше од љубомора. За среќа, материјалните работи лесно се надоместуваат“, рекол младиот фудбалер.
Да потсетиме, Ихатарен минатата година потпиша за Јувентус, а по неполна година побегна од Италија поради психички проблеми.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО 88 ГОДИНА – Починал легендарниот тренер Мирослав Чиро Блажевиќ

Легендарниот фудбалски тренер Мирослав Чиро Блажевиќ починал денеска на 88-годишна возраст. На Блажевиќ првпат му …