(ФОТО) Потоп во Црна Гора и опрема за нуркање. Ова е јавувањето на финските новинари од Подгорица

ЦРНА ГОРА во последното коло од втората група на Лигата на нации ја угости Финска, за која мечот беше клучен. Гостите победија со 2:0 и со тоа се спасија од испаѓање во трета класа.
Натпреварот понуди сцени за паметење.
Натпреварот во Подгорица се одигра по потоп, а обилниот дожд го направи натпреварот на работ на регуларност. Тешката, неподнослива ситуација, финските телевизиски новинари ја претворија во шега. Во мокри костуми се јавиле од теренот по дожд со маски за нуркање на главите. Сцените од нив со подводна опрема станаа вирални на социјалните мрежи.

View this post on Instagram

A post shared by CGsport (@cgsportme)


Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Селектор без влакна на јазикот: „Секс пред меч? Нормално“, „Оргиите не се идеални, но еј!“

Селекторот на шпанската репрезентација Луис Енрике одговарал на прашања на навивачите на Твитер за време …