(ФОТО) ОД ОДМОР ОТИШЛА ВО СМРТ – ПРИНЕЗАТА ДАЈАНА ЕДЕН МЕСЕЦ ПРЕД СМРТТА УЖИВАЛА СО ДЕЦАТА И ЉУБОВНИКОТ НА ОДМОР: Фотографии од јахтата „кршат“ срца

Фотографиите од снимањето на серијата за принцезата Дијана покажале како таа ужива на одмор со своите деца и љубовникот еден месец пред нејзината смрт.

This image has an empty alt attribute; its file name is dijana-odmor-5.jpg


Започна снимањето на шестата сезона на популарната серија на Нетфликс „The Crown“, а по тој повод се појавија фотографии од актерите од сетот. Имено, Елизабет Дебицки и Калид Абадала ги играат принцезата Дијана и нејзиниот љубовник Доди Ал Фаед.
Актерите биле снимени како подготвувале сцени од одморот на принцезата на југот на Франција во јули 1997. година. Дијана ги однела своите деца, синовите Хари и Вилијам, на споменатиот одмор.

This image has an empty alt attribute; its file name is dijana-odmor-2.jpg
Елизабет неодоливо потсетува на принцезата Дијана и затоа серијата уште поавтентично ќе ги прикаже последните денови од животот на Дијана.
Сцените се снимени во Мајорка, а тие всушност го поминале одморот во Сен Тропе уживајќи на јахтата на таткото на Доди, Мухамед.


This image has an empty alt attribute; its file name is dijana-odmor-6-921x1024.jpg

Интересно е што Дијана и Доди трагично загинаа во сообраќајна несреќа што се случи во тунел во Париз само еден месец по овој одмор. Ова дополнително ги подгреа сомнежите и теориите за нивната смрт.


Интересните сцени од серијата „The Crown“ ќе имаме можност да гледаме следната година, додека оваа година на Нетфликс ќе се емитува петтата сезона.
Шестата сезона од серијата „The Crown“ во која ќе ги гледаме овие сцени ќе излезе следната година, додека петтата сезона ќе пристигне на Нетфликс оваа есен.

Серијата ќе ги открие најинтересните детали од животот на принцезата Дијана.

Извор: stil.kurir.rs

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO) во пресрет на премиерното гостување: Подготвуваме изненадување какво што моментот и го заслужува!

До премиерната музичка дружба со Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO), остана уште малку, а во пресрет …