(ФОТО) МНОГУ ЛИЧИ НА ПОЗНАТАТА МАЈКА – Ќерката на Моника Белучи прошетала на модната писта во долна облека и ги воодушевила сите со својот изглед

Постарата ќерка на Моника Белучи и Винсент Касел, Дева Касел, носеше ревија за брендот Dolce&Gabbana на овогодинешната модна недела во Милано.
На социјалните мрежи се појавија фотографии од Дева која ја претставила линијата на долна облека, а луѓето не престануваат да ја коментираат убавината на 17-годишната девојка која почнала да се занимава со манекенство на 15 години.

This image has an empty alt attribute; its file name is deva-kasel.jpg
Дева носела чипкана ноќница, црн градник и гаќички и свилени чорапи.


Оваа 17-годишна девојка сигурно ќе има успешна манекенска кариера, бидејќи генетиката завршила добра работа. Додека едни ја сметаат за копија на нејзината славна мајка, други сметаат дека е уште поубава.


View this post on Instagram

A post shared by Deva Cassel (@d.casseluxxi)

Дева до сега ги красеше насловните страници на бројни модни списанија како Elle, Harper’s Bazaar и Vogue.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЖИВОТ ВО ЗАЕДНИЦА – 1.500 луѓе споделиле 12. клучни совети за среќен брак

Разговарајте за сè отворено, особено за она што ве боли… Кога се оженил, американскиот автор …