(ФОТО) Единствената принцеза што смее да ја носи: Шарлин од Монако во проѕирна кошула поставила нов моден предизвик

Принцезата Шарлин од Монако присуствувала на свеченото отворање на продавница за луксузни часовници во Монте Карло.
Принцезата привлекува внимание на секој чекор, а со оглед на тоа дека нејзиниот брачен живот е полн со мистерија, не е чудно што нејзиното однесување, мимики и движења постојано се анализираат.

View this post on Instagram

A post shared by @hshprincealbertii


Принцезата за оваа прилика облекла специјално дизајнирана проѕирна кошула од италијанскиот дизајнер Брунело Кучинели. Кошулата има проширена јака, скриени копчиња и долги ракави кои заедно претставуваат совршена елеганција.
Принцезата привлекла многу позитивни коментари за својот изглед, а еден од нив бил дека таа е единствената која може да носи вакво нешто и да го носи со стил.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO) во пресрет на премиерното гостување: Подготвуваме изненадување какво што моментот и го заслужува!

До премиерната музичка дружба со Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO), остана уште малку, а во пресрет …