Дневен хороскоп за понеделник, 26.09.2022: Не можете да се опуштите, некој одеднаш ви задава дополнителни проблеми или нови емотивни дилеми. Изгледате несигурно…

Овен
Љубов:
Следете го вашиот „внатрешен глас“ или претчувствата што ги имате при средба со блиска личност. Вашето срце ќе направи добар избор.
Работа:
Доколку се грижите за решавање на вашите дилеми, останува да ги преземете работите и контролата во свои раце.
Здравје:
Поттикнете позитивно расположение кај себе.

Бик
Љубов:
Доброто чувство што го имате навестува возбудлива забава или нова емотивна средба. Опуштете се во нечие друштво.
Работа:
Околината помага за заеднички успех и некој се труди да ви овозможи одредени привилегии и подобри материјални услови.
Здравје:
Обидете се да го подобрите вашето расположение.


Близнаци
Љубов:
Не дозволувајте нечие однесување да ве испровоцира на погрешна емотивна реакција. Бидете потрпеливи од вообичаено.
Работа:
Се обидувате да го одредите вашето место во деловните кругови, но и да зачувате добри односи со проверените соработници.
Здравје:
Контролирајте ја импулсивната страна на вашата природа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) РЕТКО ПОЗИТИВЕН ПРИМЕР – Познатиот јутјубер MrBeast овозможил 1.000 слепи луѓе да прогледаат, ги снимил нивните реакции

Суперѕвездата на YouTube, Mr Beast, го направил светот подобро место за најмалку 1.000 луѓе, откако …