(ВИДЕО) ВООДУШЕВИЛ СО ИЗВЕДБАТА – Десетгодишно момче расплакало член на жирито со својот настап во Хрватски суперталент

Десетгодишниот Мауро Јакиќ воодушевил со својот настап во првата аудиција на Хрватски Суперталент, а по тој повод расплакал многумина.
Мауро го отпеал хитот на британската пејачка Адел „Easy On Me“, а солзи можеле да се забележат во очите на членот на жирито Мартина Томичиќ, родителите и братот на момчето, како и кај многу присутни во публиката.
Ова десетгодишно момче зборува три јазици, тренира пинг-понг, а под видеото од неговиот настап стои дека вообичаено не се занимава со музика, туку е главен пејач во куќата.
Беше наведено дека една од неговите причини да се пријави на Суперталент е да дојде да ги види Маја Шупут и Мартина Томчиќ.


„Што е ова, можно ли е ова? Во шок сум, ова не е вистина“, изјавила Маја по изведувањето на песната „Easy On Me“.
„Имаш убав глас кога зборуваш, имаш прекрасен глас кога пееш. И имаш одлична контрола врз тој глас. Можеш да пееш така со полн тон и можеш да влезеш во овој нежен фалсет”, му рекла Томчиќ по настапот.
Во жирито оваа сезона се појавуваат веќе познатите членови Давор Билман, Маја Шупут, Мартина Томчиќ, а на местото на Јанко Поповиќ Волариќ дојде Фабијан Павао Медвешек.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO) во пресрет на премиерното гостување: Подготвуваме изненадување какво што моментот и го заслужува!

До премиерната музичка дружба со Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO), остана уште малку, а во пресрет …