(ВИДЕО) Алек Болдвин го дочекал осмото дете: По трагедијата што го снајде, актерот повторно е среќен

Алек Болдвин (64) официјално стана татко по осми пат
Актерот и неговата сопруга Хилари Болдвин добија уште едно бебе заедно, ќерка.
– Колку сме благодарни што ја дочекавме нашата ќерка на овој свет. Тоа е исто толку магично и исполнето со љубов како и кога ги пречекавме нашите други деца. Нејзините браќа и сестри се толку возбудени и сите веќе дебатираат на кого таа


Двојката има седум деца заедно, синовите Едуардо Пао Лукас (2), Ромео Алехандро Давид (4), Леонардо Ангел Чарлс (5), Рафаел Томас (7) и ќерките Марија Лусија Викторија (1) и Кармен Габриела (8).

View this post on Instagram

A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin)Алек е татко и на ќерката Ајрланд Болдвин (26), која ја дели со поранешната сопруга Ким Бесинџер.
Во октомври 2021 година, актерот се најде во центарот на медиумското внимание кога случајно ја застрела Халина Хачинс на сетот на филмот „Рѓа“.

Фото: Архива


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Девојка споделила совети за љубовни состаноци: „Ако ги слушнете овие три работи, бегајте што побргу“

Запознавањето и воспоставувањето романтична врска често не е лесно, а една девојка на Тикток објаснила …